Kromě zdobení vajíček každý rok přemýšlím i nad tím, v čem je budu koledníkům nabízet. Letos jsem došla ke třem způsobům, a tak jsem si je zkusila nanečisto. Třeba v tom nebudu tentokrát sama.
Svěží pastelová varianta
Aby pastelové ladění nepůsobilo příliš sladce, využila jsem kontrastu s tmavým dřevem a kovem s patinou. Starou formu na srnčí hřbet (nebo na biskupský chlebíček chcete-li), jsem vystlala čerstvým mechem a pastelová vajíčka hned dostala měkkou postel.
Elegantně se zlatem
Zlatě ozdobená vajíčka bydlí na misce se stuhami. Stuhy všech šířek, lesklé, matné, pavučinkové a také krajka jsou nastříhané tak, aby splývaly přes okraje misky na obou stranách. Poměrně rychle tak vytvoříte nový, neokoukaný kousek nádobí.
Staročeská klasika
Staročeské jsou pro mě materiály odjakživa běžně dostupné na venkově. V tomto případě jsou to vajíčka uvařená ve slupkách cibule, proutěný košík vystlaný hoblinami a čerstvé rostliny, co se venku stihly vyklubat z hlíny. Obchody teď navíc běžně nabízí i křepelčí vajíčka, která ošatku také hezky ozvláštní.
Vsetky tri moznosti su krasne. Mna najviac oslovilo to prve jemne. Ten kov, mach, tulipany. No krasa!
OdpovědětVymazatNa "pastelky" v našem podkroví není moc prostor, ale když už si někde udělám pastelový koutek, tak si ho užívám :)
VymazatMě se nejvíce líbí ten druhý způsob, ale i ten první je moc hezký :)
OdpovědětVymazatNela Agáta z blogu Růžová rtěnka
Zlatá vajíčka snad stihnu do Velikonost ještě vložit. Bude to o prsa! :))
VymazatCha, já napřed myslela, že věta "v čem je budu koledníkům nabízet" naznačuje, že si zkoušíš outfity pro sebe :o)
OdpovědětVymazatZa mě dvojka, zlatá ;)
No! A to je slovo do pranice... tak v čem? :D
Vymazat